Výroba hřebíků a trubek

Vodovodní trubky

Vodovodní trubky jsou dost dobře známé každému z nás. Některým z nás, ale pravděpodobně jen proto, že ví, že jsou u nich doma ve zdi a že jimi protéká voda. Samotné vodovodní trubky jsou obvykle vyrobeny z plastových materiálů případně i kamenných, ty železné jsou už něco zcela jiného.

Výhodou plastu je, že nemůže během užívání zkorodovat. Pokud máte doma zavedenou pitnou vodu, což je dost pravděpodobné pokud nebydlíte na zapadlé chalupě v lese, tak by se vám nikdy nemělo stát, že ve vodě ucítíte rez. Tu nepříjemnou chuť v ústech určitě zná každý z nás.

Plastové potrubí je obvykle určeno pro studenou a teplou vodu, která je ohřívána do určitých stupňů, pro podlahové vytápění, klimatizace, průmyslové rozvody nebo pro užitkovou vodu. Více méně mohou být vodovodní plastové trubky použity kamkoli. A teď už dost o těch plastových. Každý by měl mít ve své domácnosti nějaký ten vodovodní systém. Na některých místech je ale přívod vody poměrně složitý a tak je nutné použít tzv. tvarovky, které usnadňují přístup. Tvarovky můžeme vidět dokonce i na zahradách nebo jiných objekt, zmítají totiž v sobě i kohoutek na spuštění nebo zastavení přítoku vody.

Tvarovky jsou taky vybaveny speciálními prvky jako je křížení, případně různé smyčky.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Běžně užívané trubky a označen , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.